دانستنی ها ومقالات
team

کیسه پلاستیکی یا کاغذی، کدام برای محیط زیست بهتراست؟

اکثر مردم بر این باورند که کیسه های کاغذی نسبت به کیسه های خرید پلاستیکی بیشتر دوستدار محیط زیست هستند، زیرا از منابع تجدیدپذیر ساخته شده اند و زیست تخریب پذیر و همچنین قابل بازیافت هستند. اما حقیقت این است که کیسه پلاستیکی از نظر زیست محیطی عملکرد بهتری از کیسه های کاغذی دارند، از مرحله تولید گرفته تا مرحله بازیافت.
team

ساک دستی های کاغذی از چه موادی تشکیل شده اند؟

اینکه ساک دستی کاغذی از چه موادی تشکیل شده باشد به اینکه چه کاری می خواهید با آنها انجام دهید بستگی دارد. ممکن است برای حمل اجناسی مانند پوشاک و اقلام متفرقه به کیسه های کاغذهای نازک تر و برای حمل خواروبار یا میوه ها به ساک دستی کاغذی محکم تری نیاز داشته باشید.
team

مزایای استفاده از پاکت کاغذی

با بهبود آگاهی زیست محیطی مردم، استفاده از کیسه های پلاستیکی کاهش یافته و تمایل بیشتری به استفاده از کیسه های پارچه ای و کاغذی دارند. بسیاری از مردم از پاکت کاغذی به عنوان کیسه های خرید، حمل و بسته بندی استفاده می کنند که با توجه به دوام کیسه و طراحی مناسب می تواند به دفعات زیادی مورد استفاده قرار گیرد.
team

همه چیز درباره کیسه های پلی اتیلن

پلی اتیلن (PE) از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده کیسه های پلاستیکی مدرن است و متداول ترین کاربرد آن به عنوان کیسه های خرید روزانه می باشد؛ کیسه های پلاستیکی پلی می توانند شفاف یا مات باشند و یا دارای تصاویر و متن چاپ شده باشند.
team

چگونه بهترین کیسه خرید را انتخاب کنیم؟

با توجه به اثراتی که هر نوع از کیسه های خرید بر محیط زیست می گذارند و با توجه به ویژگی های هر کدام از آنها، می توان به این نتیجه رسید استفاده از کیسه های خرید قابل استفاده مجدد بهترین انتخاب است و هرچه تعداد این استفاده بیشتر باشد مزایای بیشتری را به همراه دارد.
team

کیسه های پلاستیکی چگونه تولید می شوند؟

اولین مرحله ساخت کیسه های پلاستیکی استخراج مواد اولیه می باشد. ماده اصلی تشکیل دهنده کیسه پلاستیکی، پلی اتیلن است که می تواند از گاز طبیعی ترک خورده یا نفت تصفیه شده به دست آید. پلی اتیلن با چگالی های مختلف با هم مخلوط می شوند تا یک مخلوط همگن تشکیل شود، اینها معمولاً به شکل گلوله های پلاستیکی هستند.
team

تفاوت های کیسه های پلاستیکی معمولی و صنعتی

کیسه های پلاستیکی صنعتی با آنچه ما از فروشگاه های مواد غذایی تهیه می کنیم بسیار متفاوت است. کیسه های پلاستیکی که ما برای حمل وسایل از فروشگاه به خانه استفاده می کنیم، محصولات سبک و نازکی هستند که می توانند مقدار مشخصی بار را حمل کنند اما برای حمل بارهای سنگین مناسب نیستند.
team

انواع کیسه های پارچه ای و کاربردهای آنها

انواع مختلفی پارچه برای تولید انواع کیسه های خرید وجود دارند که ویژگی های متفاوتی مانند وزن، مقاومت، امکان چاپ و قابلیت شستشو و بازیافت دارند. انتخاب نوع کیسه پارچه ای به هدف استفاده شما از آن بستگی دارد، برخی تنها برای خریدهای روزانه از آن استفاده می کنند، برخی برای بسته بندی و ذخیره مواد غذایی یا لوازم و برخی نیز برای حمل لوازم مورد نیاز برای سفر یا پیک نیک ها.
team

آیا کیسه های پلاستیکی قابل بازیافت هستند؟

بازیافت پلاستیک با چالش های زیادی همراه است، بازیافت انواع کیسه های پلاستیکی باید با ماشین های خاصی که برای این ماده خاص طراحی شده اند انجام شود، زیرا در مکانیزم ماشین های استاندارد گرفتار می شوند.
team

تفاوت بین کیسه های پلی اتیلن و پلی پروپیلن چیست؟

پلی اتیلن (PE) و پلی پروپیلن (PP) به عنوان یکی از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده کیسه های پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرند؛ و علاوه بر کیسه ها در موارد دیگری نیز مانند تولید لوازم پلاستیکی، بطری ها، استرچ رپ و ... استفاده می شوند.
team

استفاده از کیسه های پارچه ای چگونه به محیط زیست کمک می کند؟

وقتی مردم از کیسه های خرید قابل استفاده مجدد استفاده می کنند، دیگر نیازی به کیسه های پلاستیکی یکبار مصرف ندارند، این نیاز کاهش یافته برابر است با تولید کمتر و در نتیجه منجر به اصلاح اشتباهاتی که کیسه های پلاستیکی یکبار مصرف ایجاد می کنند می شود.
team

مواد تشکیل دهنده کیسه های پارچه ای

یسه پارچه ای به دلیل نوع مواد تشکیل دهنده اش، زیست تخریب پذیر و دوستدار طبیعت می باشد. این نوع کیسه های خرید به دلیل امکان استفاده به مدت طولانی (حتی بیش از 2-3 سال) باعث صرفه جویی در انرژی و کاهش آلودگی های محیطی، به خصوص حذف پسماندهای کیسه های پلاستیکی می شود.
team

چگونه استفاده از کیسه پلاستیکی را کاهش دهیم؟

تعداد فزاینده ای از کشورهای جهان استفاده از کیسه های پلاستیکی را ممنوع کرده اند و برخی دیگر نیز استفاده از آن را تنها با پرداخت مالیات امکان پذیر کرده اند. اجرای سیاست های دولتی و تجاری در گذار به آینده ای پایدارتر و بدون پلاستیک ضروری است، اما کارهای زیادی نیز وجود دارد که می توانید به عنوان یک فرد برای تغییر الگوهای مصرف عمومی انجام دهید.
team

راهنمای انتخاب انواع کیسه های پارچه ای و نایلونی

همه کیسه های قابل استفاده مجدد دارای مزایای بسیاری هستند، اما معمولاً معایب کمی نیز دارند، از این گذشته هیچ کیسه خریدی نیست که تأثیر منفی زیست محیطی نداشته باشد.
team

انواع کیسه های پلاستیکی

کیسه های پلاستیکی می توانند کاربردهای متنوعی از بسته بندی مواد غذایی گرفته تا قطعات کوچک و لوازم ساختمانی داشته باشند. کیسه های پلاستیکی از ورقه های فیلم کشدار به طول مناسب ساخته می شوند که سپس بریده شده و چسبیده می شوند تا یک کیسه را تشکیل دهند.
team

کیسه های پلاستیکی از چه چیزی ساخته می شوند؟

کیسه های پلاستیکی از پلی اتیلن ساخته می شوند که با اتیلن استخراج شده از گاز طبیعی یا نفت تشکیل می شود و برای تبدیل شدن به یک پلیمر به طور ویژه اصلاح می شود. آنها از انواع پلیمرهای پلاستیکی ساخته می شوند و همانطور که گفته شد پلی اتیلن و پلی پروپیلن رایج ترین آنها هستند.
team

تفاوت بین کیسه های پارچه ای نخی و کنفی چیست؟

کیسه های پارچه ای نخی دارای بافت صاف تر از کیسه های کنفی هستند، به همین دلیل برخی از محصولات مانند کیسه های تبلیغاتی و بگ های هدیه از این جنس تولید می شوند. همچنین کیسه های کنفی در مقایسه با بگ های پارچه ای پنبه ای با کیفیت یکسان، گران تر هستند.
team

چرا استفاده از کیسه های پارچه ای مهم است؟

کیسه های پارچه ای علاوه بر کمک به مراقبت از محیط زیست و کاهش آلودگی، مزایای بسیار زیادی دارند از جمله دوام، قابلیت استفاده مجدد، صرفه جویی در هزینه ها، کاربردهای متنوع و حفظ منابع تجدیدناپذیر.
team

بگ پارچه ای یا کاغذی کدام بهتر است؟

کاغذ و پارچه در صورتی دوستدار محیط زیست خواهند بود که به دفعات و در طول سالها مورد استفاده قرار گیرند. بدون در نظر گرفتن مراحل تولید، زیست تخریب پذیری و قابلیت استفاده مجدد، اصلی ترین عواملی هستند که برای اندازه گیری تأثیرات زیست محیطی یک ماده استفاده می شود.
team

تاثیر کیسه های نایلونی بر محیط زیست

در حالی که کیسه های پلاستیکی یا نایلونی در زندگی روزمره ما بسیار مفید هستند، آنها سهم قابل توجهی در آلودگی محیط زیست، مرگ و میر حیات وحش، خطرات سلامتی انسان و سایر اثرات مضر دارند.
team

روش های استفاده مجدد از کیسه های پلاستیکی

کاهش ضایعات پلاستیکی شخصی برای هر کس ممکن است ساده تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید؛ اگر انبار بزرگی از کیسه های خالی مواد غذایی دارید که گرد و غبار را جمع می کنند، روش های عملی را برای استفاده مجدد از آنها بررسی کنید.
team

مزایای استفاده از کیسه های غیرپلاستیکی

استفاده از انواع کیسه های خرید غیرپلاستیکی مزایای زیادی دارد، از قابلیت استفاده مجدد و دوستی با محیط زیست تا کاهش هزینه ها و استفاده های چند منظوره.
team

دلایل ترجیح بگ پارچه ای بر کیسه پلاستیکی

بگ های پارچه ای همیشه به کیسه های پلاستیکی ترجیح داده می شود زیرا آنها زیست تخریب پذیر هستند و همچنین مورد استفاده مجدد قرار می گیرند. کیسه های پارچه ای را می توان برای نگهداری بسیاری از چیزها بدون احتمال پاره شدن استفاده کرد، آنها را می توان چندین بار استفاده کرد.
team

چرا نباید از کیسه های پلاستیکی استفاده کنیم؟

مصرف بیش از حد پلاستیک یکبار مصرف هزینه بسیار بالایی را برای محیط زیست به همراه دارد که به نوبه خود بر سلامت ما نیز تأثیر منفی می گذارد. به همین دلیل روند رو به رشد محدودیت ها و ممنوعیت های استفاده از کیسه های پلاستیکی در سراسر جهان وجود دارد.
team

انواع کیسه های خرید و بسته بندی

انواع مختلف کیسه های خرید و بسته بندی وجود دارند که می توانید آنها را در فروشگاه های متفاوت ببینید. در حالی که هر کیسه خرید می تواند به نوعی مفید باشد، هر کدام از این مواد دارای ویژگی های متفاوتی هستند که آنها را از یکدیگر متمایز می کند.
team

تاثیر ساک پارچه ای بر محیط زیست

ساک پارچه ای سوزنی جایگزین مناسب برای کیسه های پلاستیکی، ضرر فراوان کیسه های پلاستیکی برمحیط زیست، بازیافت پلاستیک معضل جهانی، اجبار نهادینه شدن جداسازی زباله
team

تاثیر بگ پارچه ای و چاپ درکسب وکار

ویژگی و کاربرد ساک پارچه ای همراه با چاپ،ساک دستی مناسب برای همه اقشار،تنوع در رنگ ها،تفاوت های بگ سوزنی و کاغذی و دوختی، چگونگی پیدایش و تکامل چاپ اسکرین
team

سوالاتی درباره کیسه پارچه ای و چاپ

ویژگی و جزئیات کیسه پارچه ای، تفاوت کیسه های پرسی سوزنی با کیسه های پارچه ای دوختی، چاپ کیسه پارچه ای از یک رنگ گرفته تا چند رنگ، طریقه ارسال باربه تهران و شهرستان
team

آشنایی با اسپان ، پلاستیک ، چاپ

توضیحات جامع در رابطه با چگونگی عرضه کالا و نحوه سفارش طاقه اسپان ،کیسه های پرسی و دوختی پارچه ای ،نایلون و نایلکس ،ترس ،پاکت کرافت ،چاپ دستی ،چاپ دستگاهی ،کالیته رنگ