ساک دستی های کاغذی از چه موادی تشکیل شده اند؟

کیسه های کاغذی یکی از ارزان ترین راهها برای بسته بندی خریدها و اقلام هدیه می باشند؛ و چه بهتر از اینکه این کیسه ها با محیط زیست نیز سازگارند. ساک دستی کاغذی را می توان برای اهداف مختلفی استفاده کرد که شامل بسته بندی مواد غذایی یا اقلام تبلیغاتی و حمل پوشاک است. البته یکی از مزایای بزرگ این نوع کیسه های خرید و بسته بندی امکان انجام چاپ انواع رنگ ها و طرح های دلخواه روی آنها می باشد که علاوه بر زیبایی، شرایط معرفی برند هر فروشنده را فراهم می کند.

ماده اولیه ساخت تمام ساک دستی های کاغذی الیاف چوب طبیعی است، با این حال آنها به دلیل روش های مختلف پردازش، خواص متفاوتی دارند. تحقیقات نشان می دهند که 20 درصد از کیسه های کاغذی بازیافت می شوند، در حالی که 1 درصد از کیسه های پلاستیکی به مرحله بازیافت می رسند که حکایت از برتری پاکت های کاغذی دارد.


ساک دستی های کاغذی از چه موادی تشکیل شده اند؟

اینکه ساک دستی کاغذی از چه موادی تشکیل شده باشد به اینکه چه کاری می خواهید با آنها انجام دهید بستگی دارد. ممکن است برای حمل اجناسی مانند پوشاک و اقلام متفرقه به کیسه های کاغذهای نازک تر و برای حمل خواروبار یا میوه ها به ساک دستی کاغذی محکم تری نیاز داشته باشید. کیسه های کاغذی خرید، حمل و بسته بندی، درجه ای های مختلفی از ضخامت را دارند. زیبایی، یکنواختی و استقامت بالا از ویژگی هاییست که هر خریدار از یک ساک دستی کاغذی انتظار دارد، همچنین فروشندگانی که کیسه های کاغذی را برای ارائه محصول خود انتخاب می کنند می خواهند که از طریق این چاپ بر روی این کیسه های خرید، نام مجموعه خود را به افراد بیشتری بشناسانند.


در ادامه انواع کاغذ محبوب مورد استفاده برای ساخت ساک دستی های کاغذی آورده شده است:

1. کاغذ کرافت

کاغذ کرافت نوعی کاغذ است که برای ساخت پاکت های کاغذی استفاده می شود، این ماده از سولفات چوب نرم ساخته شده و رنگ های طبیعی آن عبارتند از قهوه ای مایل به زرد، قهوه ای روشن و کرم. پاکت کرافت در درجه اول برای فروش لباس ها یا کالاهای سوپرمارکتی، بسته بندی نمونه کارها، مدارک پزشکی و غیره استفاده می شود؛ این نوع کیسه کاغذی همچنین برای بسته بندی مواد غذایی مانند نان و خواروبار ایده آل است. پاکت کرافت استحکام کششی و چقرمگی بالایی دارد در نتیجه در برابر پارگی مقاوم است و وزن متوسط آن بین 80 تا 300 گرم می باشد. کیسه های خرید و بسته بندی از جنس کرافت سازگار با محیط زیست هستند و در مقایسه با سایر مواد تشکیل دهنده ساک دستی کاغذی کمترین قیمت را دارد.

همانطور که گفته شد کاغذ کرافت معمولی قهوه ای به رنگ طبیعی چوب است؛ اما می توان کرافت را در حین پردازش سفید کرد این در برخی شرایط خاص مانند ساخت کیسه های داروخانه می باشد. کاغذ کرافت سفید از خمیر چوب 100٪ خالص ساخته شده است که سازگار با محیط زیست و غیر سمی است، تنها عیب آن این است که کاغذ کرافت سفید فاقد براقیت است، بنابراین توصیه نمی شود که طرح های بزرگی را روی آن چاپ کنید.2. مقوای سفید

مقوای سفید ترکیبی از یک یا چند لایه متشکل از خمیر شیمیایی کاملاً سفید شده است، بافت سفتی دارد در حالی که سطح آن صاف است. در میان انواع مواد تشکیل دهنده ساک دستی کاغذی موجود در بازار، مقوای سفید کاربرد بیشتری دارد، مقوای سفید ضخیم تر و قوی تر از کاغذ کرافت است، معمولاً با ضخامت 210-300 گرم در متر مربع تولید می شود. این نوع کاغذ تشکیل دهنده کیسه های کاغذی می توانند به صورت رنگی یا چاپ شده باشند، به دلیل بافت عالی مقوای سفید، کیسه های کاغذی ساخته شده از مقوای سفید می توانند وضوح رنگ بسیار خوبی را ارائه دهند و همچنین به دلیل روشنایی عالی، سطوح براق و سفید برای هر فناوری چاپی مناسب هستند و بسیاری از طرح های خلاقانه را ممکن می سازند و برای تبلیغ برند گزینه مناسبی می باشند. مقوای سفید در ساخت ساک دستی خرید جذاب منحصر به فرد، بسته بندی ها و جعبه های هدیه و غیره کاربرد دارد، این نوع پاکت کاغذی برای هدایا یا اقلام تبلیغاتی بسیار مناسب هستند.


3. کاغذ دارای پوشش

استفاده از کاغذ دارای پوشش برای تولید ساک دستی کاغذی نیز رایج است، ضخامت آن بین کاغذ کرافت و مقوای سفید و معمولاً 80-250 گرم در متر مربع می باشد. کاغذهای دارای پوشش نرمتر از مقوای سفید هستند و با توجه به روش های مختلف پردازش، می توان آنها را به انواع مختلفی مانند روکش یک طرفه، روکش دو طرفه و مات طبقه بندی کرد. این ماده برای ساخت کارتن، لیبل، جعبه سیگار و سایر انواع بسته بندی ایده آل است. رنگ و کاغذ پایه مسی مواد اصلی مورد استفاده تولید این نوع کاغذ هستند، مواد کمکی، چسب ها و رنگدانه ها با استفاده از تجهیزات ویژه به پوشش هایی تبدیل می شوند تا سطح کاغذ را بپوشانند. سپس آنها را خشک می کنند و سطحی تمیز و صاف به جا می گذارند. از مزایای پاکت کاغذی دارای روکش ویژگی می توان به ایجاد جذاب ترین و غنی ترین رنگ در سطح پاکت به دلیل ویژگی های این نوع کاغذ اشاره کرد.


4. کاغذ بازیافت شده یا سازگار با محیط زیست

این ماده از کاغذهای باطله یا ضایعات زیست تخریب پذیر حاصل از فرآیندهای تولید خاص ساخته شده است؛ به جای دور ریختن ضایعات کاغذ، بازیافت شده و به محصولات کاغذی تبدیل می شود. این ماده برای تولید اکثر انواع کیسه های کاغذی بسیار توصیه می شود زیرا سازگار با محیط زیست است. تفاله نیشکر، ضایعات پالپ باقی مانده پس از استخراج شکر از نیشکر، یکی دیگر از مواد سازنده کاغذ سازگار با محیط زیست است. برای ساخت کاغذ کادوها، روکش ها و کیسه های خرید به شدت توصیه می شود. این واقعیت که این ماده بسیار سریع تجزیه می شود دلیل دیگریست که بخواهید از کیسه های کاغذی ساخته شده از آن ها استفاده کنید.

هر بار که از کیسه های کاغذی ساخته شده از کاغذ بازیافتی یا زباله های زیست تخریب پذیر استفاده می کنیم، به حفظ محیط زیست کمک می کنیم؛ این بدان معناست که درختان کمتری برای تولید کاغذ قطع می شوند.

team

تاثیر بگ پارچه ای و چاپ درکسب وکار

ویژگی و کاربرد ساک پارچه ای همراه با چاپ،ساک دستی مناسب برای همه اقشار،تنوع در رنگ ها،تفاوت های بگ سوزنی و کاغذی و دوختی، چگونگی پیدایش و تکامل چاپ اسکرین
team

تاثیر ساک پارچه ای بر محیط زیست

ساک پارچه ای سوزنی جایگزین مناسب برای کیسه های پلاستیکی، ضرر فراوان کیسه های پلاستیکی برمحیط زیست، بازیافت پلاستیک معضل جهانی، اجبار نهادینه شدن جداسازی زباله
team

آشنایی با اسپان ، پلاستیک ، چاپ

توضیحات جامع در رابطه با چگونگی عرضه کالا و نحوه سفارش طاقه اسپان ،کیسه های پرسی و دوختی پارچه ای ،نایلون و نایلکس ،ترس ،پاکت کرافت ،چاپ دستی ،چاپ دستگاهی ،کالیته رنگ
team

سوالاتی درباره کیسه پارچه ای و چاپ

ویژگی و جزئیات کیسه پارچه ای، تفاوت کیسه های پرسی سوزنی با کیسه های پارچه ای دوختی، چاپ کیسه پارچه ای از یک رنگ گرفته تا چند رنگ، طریقه ارسال باربه تهران و شهرستان