مزایای استفاده از پاکت کاغذی

کیسه های پلاستیکی باعث ایجاد انواع آسیب های زیست محیطی می شوند، از جمله گسترش آلودگی هوا، آلودگی اقیانوس ها و به خطر انداختن زندگی موجودات دریایی. کیسه های پلاستیکی مانند کیسه های پارچه ای پایدار نیستند، در نتیجه مصرف بیشمار آنها باعث افزایش حجم پلاستیک در محل های دفن زباله و حرکت آنها توسط باد به سایر نواحی و آلودگی محیطی می شود. از طرف دیگر کیسه های پلاستیکی مانند کیسه های کاغذی تجزیه پذیر نیستند و حتی با گذشت سالیان طولانی نیز تنها به قطعات کوچکتری تجزیه می شوند، همچنین برای تولید این نوع کیسه ها نیاز به مصرف مقدار زیادی از منابع تجدید ناپذیر سوخت های فسیلی می باشد. با توجه به خطراتی که استفاده از کیسه های پلاستیکی برای محیط زیست و انسانها دارند، بسیاری از دولت ها و مجموعه ها روش های جایگزین بسیاری را پیشنهاد می کنند، یکی از این جایگزین ها پاکت کاغذی می باشد.


پاکت کاغذی

با بهبود آگاهی زیست محیطی مردم، استفاده از کیسه های پلاستیکی کاهش یافته و تمایل بیشتری به استفاده از کیسه های پارچه ای و کاغذی دارند. همانطور که از نام کیسه کاغذی پیداست، جنس آنها شامل کاغذ، مقوای صنعتی نبافته و … می باشد که به راحتی تجزیه می شوند و همین امر دلیل اصلی انتخاب این نوع کیسه ها می باشد. بسیاری از مردم از پاکت کاغذی به عنوان کیسه های خرید، حمل و بسته بندی استفاده می کنند که با توجه به دوام کیسه و طراحی مناسب می تواند به دفعات زیادی مورد استفاده قرار گیرد. از سوی دیگر، نسل جدیدی از کیسه های کاغذی تولید شده اند که این قابلیت را دارند که در برابر رطوبت ایجاد شده هنگام حمل و نقل کالاهای یخچالی مقاومت کنند.

تولید و استفاده از پاکت های کاغذی در اواسط قرن هجدهم در بین مردم شروع شد که به مرور زمان پیشرفت قابل توجهی داشته و از نظر مقاومت برای حمل کالاها افزایش یافته اند. پاکت های کاغذی در سایزها و ضخامت های مختلفی تولید می شوند که معمولا در فروشگاه های لباس استفاده می شوند و با توجه به روند مقابله با کاهش استفاده از پلاستیک، استفاده از ساک دستی کاغذی رو به افزایش است. پاکت کرافت نیز از جنس کاغذ می باشد اما به دلیل ضخامت بیشتر و فرایند تولید متفاوت، مقاومت بالاتری دارد که منجر به هزینه بالاتر نیز خواهد شد.


مزایای استفاده از پاکت کاغذی

1- استحکام پاکت کاغذی

کیسه های پلاستیکی سنتی خرید به راحتی پاره و سوراخ می شوند و اگر بخواهید ضخامتش را افزایش دهید، مطمئناً هزینه های تولید نیز افزایش خواهند یافت. اما در مقایسه، پاکت های کاغذی مقاومت بیشتری در برابر سایش دارند و با پیشرفت این صنعت انواع کاغذهای مقاوم در برابر وزن، رطوبت و اشیاء تیز تولید شده اند. قیمت پاکت کاغذی از کیسه های پلاستیکی گرانتر است، اما به دلیل دوام بیشتر و امکان استفاده چندین باره و همچنین ظاهری زیباتر ارزش این قیمت بالا تر را دارد.


مزایای استفاده از پاکت کاغذی


2- حفاظت از محیط زیست

امروزه آگاهی از آلودگی های محیط زیست در اثر پلاستیک و تلاش در جهت رفع این مشکل قوی تر از گذشته شده، بنابراین شکی نیست که کیسه های کاغذی یک روند اجتماعی خواهد بود. ویژگی های مقاومتی کاغذ که گفته شد باعث می شود پاکت های کاغذی قابل استفاده مجدد باشند که آسیب جدی پلاستیک از محیط زیست را دور می کند. علاوه بر اینکه ساک دستی کاغذی به راحتی قابل بازیافت می باشد، در صورت دور ریختن آنها تجزیه شده و مانند کمپوست عمل می کنند که از آلودکی محیط زیست توسط پلاستیک های تجزیه ناپذیر جلوگیری می کند.


3- حفاظت از منابع طبیعی با استفاده از کیسه های کاغذی

ماده اولیه و منبع تولید کاغذ چوب است که بر خلاف منابع تجدید ناپذیر تولید پلاستیک، تجدیدپذیر و در حال رشد می باشد، اما یکی از بزرگترین مزایای استفاده از کیسه های کاغذی، تولید آنها از کاغذهای بازیافتی می باشد که به دلیل عدم نیاز به قطع درختان باعث حفظ جنگل ها می شود؛ همچنین می توان آنها را به محصولات دیگری برای کمک به محیط زیست تبدیل کرد، لازم به ذکر است که هر محصول کاغذی تا 5 بار قابل بازیابی هستند. همچنین حذف فرآیند تولید کاغذ، صرفه جویی در انرژی و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای را نتیجه می دهد.


4- پاکت های کاغذی مقرون به صرفه

برخلاف تصور عموم کیسه های پلاستیکی مقرون به صرفه ترین در انواع کیسه های خرید نیستند، بلکه اگر تمام جوانب انتخاب یک کیسه خرید را در نظر بگیریم، کیسه های قابل استفاده مجدد (پارچه ای، کاغذی، پلی اتیلن و ...) در کنار سازگاری با محیط زیست صرفه اقتصادی نیز دارند. از آنجایی که پاکت های کاغذی را می توان به دفعات زیادی استفاده کرد و محاسبه مجموع این استفاده ها می توان گفت کیسه های کاغذی به خصوص در مقایسه با کیسه های پلاستیکی مقرون به صرفه هستند.


5- تازه نگه داشتن مواد غذایی

کیسه های کاغذی کرافت برای بسته بندی مواد غذایی حتی در هوای گرم مناسب هستند، آنها می توانند غذا را برای مدت نسبتا طولانی تازه نگه دارند. زیرا پاکت های کاغذی دارای منافذ هوا هستند که می تواند به گردش هوا کمک کند، به همین دلیل است که میبینید که افراد حاضر در تلویزیون همیشه از کیسه های کاغذی برای نگه داشتن سبزیجات هنگام خرید از سوپرمارکت استفاده می کنند.


مزایای پاکت های کاغذی


6- حفظ تنوع گونه های حیوانات

همانطور که گفته شد کیسه های پلاستیکی به دلیل تجزیه ناپذیر بودن خطر بزرگی برای حیوانات دریایی هستند که با خوردن یا گیر کردن در آنها از بین می روند. استفاده از پاکت های کاغذی علاوه بر اینکه میزان کیسه های پلاستیکی موجود در سواحل و اقیانوسها را کاهش میدهد، در عین حال اگه وارد محیط زیست شده و حیوانات آنها را بخورند خطر چندانی برایشان نخواهد داشت.


7- تبلیغات موثر با ساک دستی کاغذی

کیسه های کاغذی در مقایسه با کیسه های پلاستیکی فضای نسبتا بزرگی برای اجرای طرح و لوگوی شما دارند و آنها را می توان در اندازه های مختلف، رنگ، طرح دلخواه و توسط چاپ دستگاهی یا دستی انجام داد. از آنجایی که پاکت های کاغذی به دفعات بیشتری مورد استفاده قرار میگیرند، تبلیغ چاپ شده را در مکان های بیشتر و در مدت زمان طولانی تری به نمایش میگذارند. از سوی دیگر امکان چاپ طرح مورد نظر روی پاکت های کاغذی علاوه بر اینکه ظاهر زیباتری دارد، می تواند چشمگیرتر از طرح های تبلیغاتی روی پلاستیک و پارچه باشد که نکته موثری در تبلیغات است.

team

سوالاتی درباره کیسه پارچه ای و چاپ

ویژگی و جزئیات کیسه پارچه ای، تفاوت کیسه های پرسی سوزنی با کیسه های پارچه ای دوختی، چاپ کیسه پارچه ای از یک رنگ گرفته تا چند رنگ، طریقه ارسال باربه تهران و شهرستان
team

تاثیر بگ پارچه ای و چاپ درکسب وکار

ویژگی و کاربرد ساک پارچه ای همراه با چاپ،ساک دستی مناسب برای همه اقشار،تنوع در رنگ ها،تفاوت های بگ سوزنی و کاغذی و دوختی، چگونگی پیدایش و تکامل چاپ اسکرین
team

تاثیر ساک پارچه ای بر محیط زیست

ساک پارچه ای سوزنی جایگزین مناسب برای کیسه های پلاستیکی، ضرر فراوان کیسه های پلاستیکی برمحیط زیست، بازیافت پلاستیک معضل جهانی، اجبار نهادینه شدن جداسازی زباله
team

آشنایی با اسپان ، پلاستیک ، چاپ

توضیحات جامع در رابطه با چگونگی عرضه کالا و نحوه سفارش طاقه اسپان ،کیسه های پرسی و دوختی پارچه ای ،نایلون و نایلکس ،ترس ،پاکت کرافت ،چاپ دستی ،چاپ دستگاهی ،کالیته رنگ