انواع کیسه های خرید و بسته بندی

انواع مختلف کیسه های خرید و بسته بندی وجود دارند که می توانید آنها را در فروشگاه های متفاوت ببینید. هر کدام از این جنس ها مزایا و معایب خاص خود را دارند؛ کیسه های پارچه ای تجزیه پذیر هستند، با این حال هزینه ساخت آنها بسیار بیشتر از یک کیسه پلاستیکی سنتی است که می تواند به محیط زیست آسیب برساند.


کیسه های خرید پلاستیکی

کیسه های نازک و پلاستیکی که معمولاً در فروشگاه ها ارائه می شوند از پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) ساخته می شوند و نسبتاً محکم و قابل استفاده مجدد هستند. اگرچه برای تولید این کیسه ها از منابعی مانند نفت استفاده می شود، اما نسبت به تولید کیسه های پارچه ای یا کاغذی، انتشار کربن، ضایعات و محصولات جانبی مضر کمتری را به همراه دارد. کیسه های پلاستیکی قابل بازیافت هستند و البته بازیافت آنها کار دشواریست، اگرچه افراد کمی آنها را بازیافت می کنند. کیسه های پلاستیکی که بازیافت نشوند در نهایت به زباله ماندگاری که تجزیه زیستی نمی شوند تبدیل خواهند شد؛ این زباله ها علاوه بر پر کردن محل های دفن زباله، بسیاری از جنبه های محیطی از جمله حیات دریایی و زنجیره غذایی را به خطر می اندازند. این به این دلیل است که کیسه های پلاستیکی، مانند همه مواد پلاستیکی دیگر، در نهایت به قطعات میکروسکوپی تبدیل می شوند که دانشمندان از آن به عنوان میکروپلاستیک یاد می کنند.

همانطور که گفته شد مزیت اصلی کیسه های پلاستیکی این است که در مقایسه با سایر انواع کیسه های خرید، تولید آنها کمترین خسارت زیست محیطی را به همراه دارد. از طرف دیگر مطالعاتی که نشان می دهد کیسه های پلاستیکی نسبت به کاغذ و کیسه های قابل استفاده مجدد کمتر برای محیط زیست مضر هستند، اثرات زباله را در نظر نگرفتند و در عوض فرض کردند که کیسه های پلاستیکی بازیافت شوند یا به عنوان کیسه زباله استفاده می شوند.


کیسه های خرید پلاستیکی


سایر انواع مواد مورد استفاده برای ساخت کیسه های خرید و بسته بندی:

کیسه کاغذی Paper:

کیسه های کاغذی از خمیر درختان حاصل از درختانی که حداقل سه سال خشک شده اند ساخته می شوند. پوست درخت خشک شده جدا می شود، تحت فشار و حرارت شدید به صورت خمیر پخته می شود و پس از شستشو رنگ شده و به کاغذ کرافت تبدیل می شود و در پایان نیز توسط دستگاه های صنعتی برش خوره و به شکل کیسه در می آیند.

کیسه از جنس پلی پروپیلن Polypropylene:

این نوعی پلاستیک ذوب شده و به هم متصل شده است که ورقه های الیاف تولید می کند، بیشتر به دلیل ویژگی های ضد آب آن استفاده می شود.

بگ کتان (پنبه) Cotton:

این الیاف نه تنها یک منبع طبیعی، بلکه پایدار است. این بدان معنیست که تولید کیسه های خرید از جنس کتان آسیب کمی به محیط زیست وارد می کند و می تواند در طول زمان بدون تمام شدن دوباره رشد کند.

کیسه از جنس پلی استر Polyester:

در حالی که این الیاف ترکیبی اغلب با کتان ترکیب می شود، اما به تنهایی نیز خوب عمل می کند. پلی استر که از پلاستیک پلی اتیلن ترفتالات (PET) ساخته شده، در زمان لمس لغزنده و ابریشمی به نظر میرسد.

کیسه های کنفی Canvas:

کلمه بوم در واقع از یک کلمه لاتین به معنای کنف گرفته شده و هزاران سال قبل از جایگزینی با کتان استفاده می شد. اگرچه Canvas نیز از پنبه ساخته می شود، اما در یک الیاف بسیار سنگین تری قرار داده شده، بنابراین می تواند در برابر سایش و پارگی مقاومت کند.

کیسه نایلونی Nylon:

بیشتر مردم اصطلاح نایلون و نایلکس را با پلاستیک یکی می دانند؛ اما از آن برای ساخت انواع مختلفی از اقلام، از جمله چتر، موهای مسواک و چادر استفاده می شود.

بگ از جنس جوت Jute:

این یک الیاف طبیعیست که به طور کامل از مواد گیاهی ساخته شده و معمولاً برای ساختن کیسه ها و طناب شناخته شده است. جوت کاملاً زیست تخریب پذیر است و به دلیل رنگ آن "الیاف طلایی" نیز نامیده می شود.

کیسه پی وی سی PVC:

در دهه 90، لباس های پی وی سی توسط موسیقیدانان و خوانندگانی محبوبیت پیدا کردند. اگرچه می توان آن را رنگی کرد، اما بیشتر به عنوان یک ماده شفاف استفاده می شود.

کیسه از جنس پلی اورتان Polyurethane:

پلی اورتان در درجه اول برای ساخت چرم اسپندکس و مصنوعی شناخته شده است. به طور کلی، این ماده می تواند مدت طولانی گرما و رطوبت را تحمل کند، به این معنی که برای مدت طولانی دوام می آورد.


مقایسه انواع کیسه های خرید و بسته بندی


مقایسه انواع کیسه های خرید و بسته بندی

در سراسر جهان سالانه صدها میلیارد کیسه پلاستیکی یکبار استفاده شده و دور ریخته می شوند، اخیراً بسیاری از دولت ها و سازمان ها در تلاش برای محدود کردن تعداد آنها هستند که جایگزین کردن آنها با کیسه های چندبار مصرف، پارچه ای یا کاغذی به عنوان یک راه حل معرفی شده است. از آنجایی که کیسه های کاغذی و قابل استفاده مجدد هزینه زیست محیطی زیادی دارند و کیسه های پلاستیکی پس از استفاده اثرات منفی بیشتری ایجاد می کنند، تعیین اینکه کدام نوع کیسه برای خرید بهتر است سخت می شود. صرف نظر از اینکه کیسه خرید از جنس پلاستیک یا مواد دیگری باشد، بهترین انتخاب کیسه ایست که از قبل دارید ، تلاش برای استفاده مجدد از هر کیسه ای که در اختیار شما قرار می گیرد و دور انداختن آن به طور مسئولانه، مهم است.

در حالی که هر کیسه خرید می تواند به نوعی مفید باشد، هر کدام از این مواد دارای ویژگی های متفاوتی هستند که آنها را از یکدیگر متمایز می کند. توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که حتی اگر کیف های حمل و نقل دوستدار محیط زیست باشند، مواد مختلفی ممکن است در فرآیندهای تولید استفاده شوند که برای محیط زیست مضر هستند. صرف نظر از اینکه چه ماده ای را انتخاب می کنید، باز هم استفاده از کیسه های خرید قابل استفاده مجدد مانند کیسه پارچه ای نسبت به کیسه های پلاستیکی برای محیط زیست مفیدترند. در نهایت، دلیل شما برای استفاده مشخص می کند که از چه نوع کیسه خریدی باید استفاده کنید؛ اگر قصد دارید هر روز یا هر هفته از کیسه برای حمل و نقل لباس ها به خشک شویی استفاده کنید، باید به دنبال بگی باشید که بادوام بوده و امکان گردش هوا داشته باشد. از طرف دیگر، اگر به ندرت از کیف های حمل و نقل خود استفاده می کنید، بهتر است کیسه ای را انتخاب کنید که به راحتی بدون ترس از چین و چروک نگهداری شود.

team

آشنایی با اسپان ، پلاستیک ، چاپ

توضیحات جامع در رابطه با چگونگی عرضه کالا و نحوه سفارش طاقه اسپان ،کیسه های پرسی و دوختی پارچه ای ،نایلون و نایلکس ،ترس ،پاکت کرافت ،چاپ دستی ،چاپ دستگاهی ،کالیته رنگ
team

تاثیر ساک پارچه ای بر محیط زیست

ساک پارچه ای سوزنی جایگزین مناسب برای کیسه های پلاستیکی، ضرر فراوان کیسه های پلاستیکی برمحیط زیست، بازیافت پلاستیک معضل جهانی، اجبار نهادینه شدن جداسازی زباله
team

تاثیر بگ پارچه ای و چاپ درکسب وکار

ویژگی و کاربرد ساک پارچه ای همراه با چاپ،ساک دستی مناسب برای همه اقشار،تنوع در رنگ ها،تفاوت های بگ سوزنی و کاغذی و دوختی، چگونگی پیدایش و تکامل چاپ اسکرین
team

سوالاتی درباره کیسه پارچه ای و چاپ

ویژگی و جزئیات کیسه پارچه ای، تفاوت کیسه های پرسی سوزنی با کیسه های پارچه ای دوختی، چاپ کیسه پارچه ای از یک رنگ گرفته تا چند رنگ، طریقه ارسال باربه تهران و شهرستان