آشنایی با اسپان ، پلاستیک ، چاپ

توضیحات جامع در مورد چگونگی عرضه کالا و نحوه سفارش محصولات

طاقه های اسپان

این محصول از گرماژ 25 تا 90 گرم موجود می باشد. عرض 160 بوده و در رنگ های مختلف می باشد.این امکان وجود دارد که با دستگاه های برش عرض طاقه های اسپان کمتر شود.موجودی آن بسته به موجودی انبار و کارخانه دارد.فروش این نوع محصول متری می باشد.و هرچه گرماژ آن پایین تر باشد متراژ آن بالاتر می شود.

کیسه های پارچه ای پرسی

کیسه های پارچه ای اسپان،با اصطلاحاتی همچون ساک دستی،کیسه پارچه ای پرسی،ساک سوزنی به کار برده می شود.طاقه های اسپان در کارخانه برش خورده و به صورت رول و با  استفاده از دستگاه های مخصوص بنا به سفارش مشتری به سایز مورد نظرتبدیل می شود.ساک دستی دارای سایز های استاندار می باشد که عبارتست از30*20- 35*25- 40*30 - 45*35 - 50*40 - 55*45 -55*50 - 60*50. همانطور که گفته شد این امکان وجود دارد که سایزکار،افقی یا عمودی،دسته موزی یا بندی،ته کاست یا ته ساده ، بغل کاست یا بغل ساده بنا به سفارش مشتری تغییر پیدا کند.فروش این نوع محصول دانه ای می باشد. موجودی انبار عبارتست از سایز های استاندارد با ویژگی فلت(ته ساده دسته موزی) که امکان سفارش در تعداد پایین وجود دارد.چاپ روی کیسه های پارچه ای پرسی سیلک(دستی) انجام می گیرد.

کیسه های دوختی

کیسه های دوختی عبارتست از کیسه های پارچه ای دوختی،کیسه سفارشی از جنس متقال، کاورکتی،مانتویی،مجلسی، لباس شب و هر نوع کاور طبق خواسته و نوع کار مشتری.کیسه های دوختی توسط خیاط یکی یکی دوخته شده و محدودیت گرماژ یا سایز و یا تعداد ندارد.فروش این نوع محصول دانه ای می باشد.ساک دوختی چون با دست انجام میشود، به طبع از کیسه های پرسی گرانتر بوده ولی در عوض این کار حالت سفارشی زیادی به خود می تواند بگیرد.چاپ روی کیسه های دوختی سیلک(دستی) انجام می گیرد.

کیسه های نایلونی و نایلکسی

کیسه های نایلونی و نایلکسی دارای دسته های مختلف می باشد که هر دسته ای مختص کار متفاوت می باشد. دسته های کیسه نایلونی، دسته موزی، دسته تقویت، دسته بندی و دسته رکابی می باشد که مورد استفاده هر نوع صنفی می باشد و برای کارهای روزمره و صنف فروشگاهی مفید می باشد. نایلون های رکابی ضخیم تر از همه نوع نایلون می باشد و بیشتر برای کارهای خیلی سنگین و صنعتی مفید هستند و کیسه های نایلکسی رکابی برای کارهای رستوران با تیراژ بالا وبا ویژگی تعداد بالا در کیلو  کارایی دارد.فروش این نوع محصول کیلویی می باشد.چاپ روی کیسه های نایلونی سیلک(دستی) ودر تیراژبالا(هرسایز حداقل 200 کیلو) دستگاهی و روی کیسه های نایلکسی دستگاهی در تعداد کیلو بالا(هر سایز حداقل 200 کیلو) انجام می گیرد.

ترس

ترس به صورت طاقه ای تولید می شود.برای مصارف بسته بندی استفاده می شود و فروش این نوع محصول کیلویی می باشد.چاپ روی ترس دستگاهی است و در تعداد کیلوبالا (حداقل یک تن) انجام می شود. در همه ی چاپ های دستگاهی نیاز به ساخت کلیشه می باشد.هر چقدر تعداد رنگ خور و فضای چاپ زیاد باشد، هزینه ساخت کلیشه نیز بالا می شود.

پاکت کرافت

پاکت کرافت از جنس کاغذ و رنگ کاهی می باشد.امکان رنگ های دیگر نیز وجود دارد که به دلیل چاپ رنگ روی کاغذ کاهی پیشنهاد نمی شود.پاکت کرافت از ساک دستی گران تر بوده و کلاس کار بالاتری دارد.برای مشتریان گرامی که تازه کار هستند پیشنهاد نمی شود.فروش این نوع محصول دانه ای است. در تعداد کم هم به فروش می رسد. پاکت کرافت عمودی و افقی در سایز های مختلف می باشد که عبارتست از 6*16*11 - 7*25*17 - 10*30*20 - 12*24-36 - 14*32*43 و... .چاپ روی پاکت کرافت سیلک (دستی) انجام می گیرد.

نمونه چاپ دستی

این نوع چاپ ، چاپ سیلک و با استفاده از دست صورت می گیرد. طرح مورد نظر مشتری طراحی شده، بر روی کالک (کاغذ A4  بدون رنگ) پیرینت گرفته شده و در چاپخانه بر روی توری مخصوص عکاسی می شود.بعد از این فرآیند برروی کیسه پارچه ای ، نایلون و یا هر محصول دیگر یکی یکی چاپ مورد نظر انجام می شود.حداقل تعداد چاپ دستی 1000 عدد می باشد. این امکان وجود دارد که تعداد پایین تر از این نیز انجام شود با این تفاوت که تعداد چاپ چه 1 عدد باشد چه 1000 عدد چاپچی هزینه چاپ 1000 عدد را می گیرد.در چاپ دستی نیز محدودیت چاپ وجود ندارد و از یک رنگ یک رو چاپ گرفته تا شش رنگ چاپ قابل انجام است.

نمونه چاپ دستگاهی

چاپ دستگاهی با استفاده از دستگاه ،طرح مورد نظر مشتری طراحی و با به کارگیری کلیشه های ژلاتینی انجام می شود.در چاپ دستگاهی از یک رنگ چاپ گرفته تا شش رنگ چاپ(چاپ تصویر) قابل انجام است.گفتنی است تیراژ چاپ دستگاه یک رنگ یک رو حداقل 200 کیلو در یک سایز نایلون یا نایلکس، دو رنگ یک رو و یا یک رنگ دو رو حداقل 400 کیلودر یک سایز نایلون یا نایلکس،سه رنگ تا چهار رنگ(یک رو یا دورو) 600 کیلو در یک سایز نایلون یا نایلکس و چاپ تصویر حداقل 1 تن در یک سایز نایلون یا نایلکس می باشد. هزینه کلیشه ژلاتینی بسته به چند رنگ بودن آن قیمت آن متفاوت می باشد و هر چه تعداد رنگ چاپ آن بیشتر باشد و یا دو رو باشد هزینه کلیشه آن بالاتر می شود.قیمت نایلون از نایلکس گرانتر بوده و هر چقد از مواد نو بهتری استفاده شود جنس کار شده در نایلون یا نایلکس مرغوب تر بوده و به طبع بر روی قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.قیمتی که به جنس با چاپ دستگاه داده می شود همراه با چاپ می باشد و علاوه بر قیمت جنس یک هزینه ای هم بابت هزینه کلیشه از مشتری گرفته می شود.

کالیته رنگ

پس از فرآیند تولید پارچه که به صورت خام تولید می شود برای تنوع در رنگبندی با استفاده از مواد مستربچ به پارچه های تولید شده رنگ می دهند.که این نوع فرآیند باعث تولید انواع رنگ ها در پارچه از سفید تا مشکی در 17 رنگ مجزا که عبارتست از طوسی ، نقره ای ، قرمز ، صورتی ، سبز یشمی ، سبز فسفری و ... می شود.

team

آشنایی با اسپان ، پلاستیک ، چاپ

توضیحات جامع در رابطه با چگونگی عرضه کالا و نحوه سفارش طاقه اسپان ،کیسه های پرسی و دوختی پارچه ای ،نایلون و نایلکس ،ترس ،پاکت کرافت ،چاپ دستی ،چاپ دستگاهی ،کالیته رنگ
team

سوالاتی درباره کیسه پارچه ای و چاپ

ویژگی و جزئیات کیسه پارچه ای، تفاوت کیسه های پرسی سوزنی با کیسه های پارچه ای دوختی، چاپ کیسه پارچه ای از یک رنگ گرفته تا چند رنگ، طریقه ارسال باربه تهران و شهرستان
team

تاثیر ساک پارچه ای بر محیط زیست

ساک پارچه ای سوزنی جایگزین مناسب برای کیسه های پلاستیکی، ضرر فراوان کیسه های پلاستیکی برمحیط زیست، بازیافت پلاستیک معضل جهانی، اجبار نهادینه شدن جداسازی زباله
team

تاثیر بگ پارچه ای و چاپ درکسب وکار

ویژگی و کاربرد ساک پارچه ای همراه با چاپ،ساک دستی مناسب برای همه اقشار،تنوع در رنگ ها،تفاوت های بگ سوزنی و کاغذی و دوختی، چگونگی پیدایش و تکامل چاپ اسکرین